Профілактика карієсу

9 ПРАВИЛ ПРОФІЛАКТИКИ КАРІЄСУ

9 правил, завдяки яким можна вберегти себе від хвороби на 95%. Чому не на всі 100%? На жаль, навіть останні стоматологічні досягнення поки не в силах вплинути на генетичну схильність до карієсу. А ось якість гігієни порожнини рота залежить тільки від вас.

1. Правильно чистимо зуби
Як відомо, чистити зуби потрібно двічі на день, після їди, і не забувати використовувати зубну нитку і ополіскувачі для рота.
2. Вибираємо зубну пасту
Правильно підібрана зубна паста не тільки зміцнить зубні тканини, а й попередить утворення зубного нальоту. А правильно підібрати зубну пасту допоможе тільки лікар-стоматолог.
3. Сідаємо на дієту
Відмовившись від тістечок і шоколаду, ви не тільки будете в прекрасній формі, але продовжите життя вашим зубам. Але також не забувайте про шкідливість газованої води і концентрованих соків.
4. Налагоджуємо особисте життя
Виявляється, цілуватися не тільки приємно, але і корисно. Секрет в тому, що під час поцілунків масажуються ясна і слиновиділення стає більш інтенсивним, завдяки чому вирівнюється кислотно-лужний баланс.
5. Тренуємо пам'ять
Не забувайте двічі на рік відвідувати стоматолога.
6. Споживаємо вітаміни
На думку вчених, знижене споживання вітаміну С впливає на демінералізацію емалі. До такого висновку вони прийшли після експерименту, який показав, що у тих, кого атакував карієс, за кілька місяців до цього знижувалося в організмі вміст вітаміну С. Крім того, вітамін D також підвищує опірність зубів до карієсу, оскільки разом з ним відмінно засвоюється кальцій .
7. Виправляємо прикус
Вченими давно доведено, що неправильний прикус і скупченість зубів створюють сприятливі умови для розвитку карієсу.
8. Насичуємо зуби мінералами
В якості місцевої профілактики карієсу проводиться процедура ремінералізації зубів. Вона дозволяє відновити мінеральний склад зубної тканини і підвищити її стійкість до карієсу. 
9. Дружимо з гігієністом
Навіть якщо ви будете 10 раз на день чистити зуби, ви все одно не зможете повністю позбавитися від зубного каменю і видалити зубний наліт. Тому обов'язково відвідуйте гігієніста раз на півроку.

РЕМТЕРАПІЯ АБО РЕМІНЕРАЛІЗАЦІЯ ЕМАЛІ

В основі процедури лежить властивість напівпроникності емалі.
З метою профілактики та лікування початкових стадій карієсу, гіперестезії (підвищеної чутливості емалі зубів) використовуються суміші, що містять елементи, необхідні для відновлення і зміцнення складу емалі.

Ремінералізація полягає в використанні препаратів, що містять кальцій, фосфати і фториди в іонізованій формі, які втираються в поверхню зубів. Зазвичай проводиться серія процедур, число яких визначає стоматолог.

Пасти або ополіскувачі, розраховані на використання в домашніх умовах, можуть застосовуватися щодня. Концентрація фтору в професійних фтор-гелях і фтор-лаках набагато вище, тому зазвичай призначають короткочасний курс фтористих аплікацій. Тривалість його визначається лікарем і може варіювати від одноразового застосування до 1-2 разів на тиждень протягом місяця.

Результат, аналогічний процедурі ремінералізації, дає чергування зубних паст, що містять кальцій, і паст, що містять фтор. Але, зрозуміло, в цьому випадку ефект буде набагато нижче.

Процедура ремінералізації дає найкращий ефект, якщо проводиться в дитячому віці. Результативна вона і в період вагітності, коли всі ресурси материнський організм віддає майбутній дитині. У порожнині рота починають переважати процеси демінералізації емалі - з тканини зуба «вимиваються» необхідні плоду мінерали, і ризик руйнування зубів майбутньої мами багаторазово зростає.

Мінімальні зусилля, коли вони спрямовані в потрібне русло, надійно захищають вас від виникнення проблем із зубами. Погодьтеся, значно простіше і приємніше провести профілактичні процедури, звертаючись до стоматологів, ніж витрачати час і гроші на лікування!

ЗАСОБИ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ЗУБІВ

Одним із засобів для відновлення зубної емалі є відновлюючий гель «Жидкая эмаль» фірми ApaCare®.

Гель містить максимальну концентрацію рідкої емалі - нано-кристалічного медичного гідроксиапатиту. Завдяки чому при його застосуванні відбуваються активні відновлюючі процеси зубної емалі:

  • - ідентично пломбі, «замуровуються» мікропори і мікротріщини, які утворюються на поверхні емалі. В результаті емаль набуває блиск, стає гладкою і більш стійкою до кислотної ерозії;
  • - рідка емаль забезпечує мінералами ті зони під поверхнею емалі, де відбулася їхня втрата (так звана стадія білої плями при початковому карієсі).
  • - емаль повертає свою первинну щільність і напівпрозорість;
  • - рідка емаль заповнює відкриті дентинні канальці, що істотно знижує підвищену чутливість зубів.

Для закріплення ефекту використовується ремінералізуюча зубна паста «Жидкая эмаль»

ЗАСТОСУВАННЯ TOOTH MOUSSE

Крок 1: Почистити зуби 
Почистити зуби вашою звичайною зубною пастою. Прополоскати рот водою. Корисно, хоча і не обов'язково, після цього протерти зуби тонкою серветкою.

Крок 2: Нанести гель:
Видавити гель TOOTH MOUSSE на палець і акуратно нанести на зуби тонким шаром. Зуби, які страждають від підвищеної чутливості, слід покрити трохи більш товстим шаром.

Крок 3: Не закривати рот
Три хвилини постарайтеся не закривати рот - так слина буде менше прилипати до зубів, і таким чином, не буде змивати нанесений гель.

Крок 4: Розподілити гель
Через ці три хвилини рот можна закрити і язиком розподілити гель по всій поверхні зубів. Чим довше гель знаходиться в роті (мінімальний час - 5 хвилин), тим сильніше буде ефект. Потім гель слід виплюнути (рот не полоскати), після чого протягом 30 хвилин бажано нічого не їсти і не пити.

Корисні поради і рекомендації:

  • Не слід полоскати рот після застосування TOOTH MOUSSE. Залишки гелю незабаром самі зникнуть. Їх проковтування жодним чином не шкодить вашому здоров'ю.
    • TOOTH MOUSSE ні в якій мірі не замінить і не скасовує звичайну чистку і догляд за зубами (із застосуванням паст, флосів, ополіскувачів і т.д.). Наприклад, звичайна зубна паста необхідна для механічного очищення поверхні емалі від залишків їжі і нальоту, а також для фторування зубів. Почищені звичним способом зуби будуть сприймати TOOTH MOUSSE набагато ефективніше.

Як бачите, все дуже просто і цілком під силу будь-якій людині!

* Tooth Mousse (тус мус) - це водорозчинний крем, що містить Recaldent ™ * СРР-АСР (Казеїн Фосфопептід - Аморфний Кальцій фосфат). У середовищі порожнини рота СРР-АСР міцно зв'язується з біоплівкою, зубним нальотом, бактеріями, гідроксиапатитом і м'якими тканинами, доставляючи біодоступні кальцій і фосфор.

ЯК ПРАВИЛЬНО НАНОСИТИ ГЕЛЬ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ЗУБНОЇ ЕМАЛІ?

Потрібно нанести гель на зуби кінчиками пальців. Після нанесення - 3 хвилини не закривати рот (гель повинен підсохнути на зубах). Після чого рот закрити і протягом 1 години - не пити і не їсти. Процедуру потрібно повторювати вранці і ввечері протягом місяця. Експозиція для дітей з першого зубчика до 6 років - 30 хв.

ЧАСТОТА ВИКОРИСТАННЯ ГЕЛЮ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ЗУБНОЇ ЕМАЛІ.

Для лікування і профілактики ─ 2 курси на рік.

ЯК ЗМЕНШИТИ ЧАС ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ВІДНОВЛЕННЯ ЗУБНОЇ ЕМАЛІ

Можна нанести гель у спеціальну капу на 10-15 хв.

РІЗНИЦЯ МІЖ TOOTH MOUSSE та MI PASTE PLUS

Різниця між Tooth Mousse і Mi Paste Plus полягає в тому, що Mi Paste Plus додатково містить в своєму складі фтор. І таким чином, профілактичний ефект від Mi Paste Plus більший. Нагадуємо, що дітям до 6 років протипоказані матеріали, що містять фтор (якщо немає на це спеціальних розпоряджень лікаря).

Орієнтовна вартість лікування

ремінералізуюча терапія зубів (1щелепа) 505
закриття фісур постійного зуба герметиком 800
* Представлений Прейскурант послуг є скороченим, вартість лікування в кожному випадку розраховується індивідуально і обговорюється з пацієнтом, в залежності від складності клінічної ситуації і запропонованих методів лікування

Профілактика карієсу