Відбілювання зубівВідбілювання – процедура, яка дозволяє змінити природний або придбаний колір / відтінок ваших зубів з темного на світліший. 
 
Слід розуміти, що «відбілювання» — це умовний термін, що фактично має на увазі виключно процес освітлення зубів, з попереднім професійним чищенням. В деяких випадках для освітлення зубів буває досить професійного чищення із застосуванням, наприклад, системи «Air Flow». В результаті видалення поверхневого нальоту ви отримуєте «ефект вибілювання».
 
Радимо вам перед тим, як зважитися на «відбілювання» зубів, обов’язково проконсультуватися з лікарем, що займається цим професійно.

Процедура відбілювання з'явилася в стоматологічній практиці понад 100 років тому. На сьогоднішній день існує велика кількість систем відбілювання .У нашій клініці застосовується відбілююча система Opalescencе (США).

Існує кілька видів відбілювання:

- офісне відбілювання - проводиться в кріслі стоматолога і займає по тривалості близько однієї години. Слід відзначити, що кінцевий результат відбілювання буде видно через 3 дні.

- домашнє відбілювання - проводиться пацієнтом в домашніх умовах самостійно. Лікар знімає відбитки для виготовлення індивідуальних кап для відбілювання. Пацієнтові видаються капи, гель для відбілювання, та проводиться інструктаж. Контроль відбілювання проводиться лікарем на контрольних оглядах.

Варто пам'ятати, що перед початком процедури відбілювання необхідна первинна консультація і огляд які включають в себе:

  1. Збір анамнезу (загальні захворювання, прийом препаратів, наявність алергій тощо.)
  2. Огляд - наявність пломб і їх обсяг, мостів, коронок на зубах підлягають відбілюванню. Пломби і ортопедичні конструкції не відбілюються і можливо знадобиться їх заміна після проведення процедури відбілювання.
  3. Проводиться діагностика каріозних і некаріозних уражень, захворювань тканин пародонта (ясен)
  4. Вибір відбілюючої системи (домашньої , офісної).
  5. Проведення професійного чищення зубів (зняття твердого зубного нальоту і пігменту), що є обов'язковою перед початком процедури відбілювання.
  6. При необхідності закриття каріозних порожнин тимчасовими пломбами, які після процедури відбілювання слід замінити на постійні.

У нашій клініці вам допоможуть підібрати оптимальний вид вибілюючої системи,

який буде зручний вам і максимально ефективний!

У чому різниця домашнього відбілювання від офісного ?

  • Концентрація відбілюючого агента (при домашньому відбілюванні це 10-15%, при професійному — 30-35%).
  • Час експозиції на зубах: при домашньому — носіння кап 2-3 тижні, при професійному відбілюванні тривалість залежить від методики, і складає в середньому 1 прийом.
  • Для ізоляції ясенного краю при домашньому відбілюванні потрібне виготовлення спеціальних кап, а при професійному відбілюванні використовується спеціальний світло відбиваючий бар’єр, який також використовується для закриття каріозних порожнин і різних дефектів емалі, наприклад клиновидних дефектів. При професійному відбілюванні використовується додатковий фізичний активізуючий відбілюючий агент-чинник (лазер, УФ, тепло, світло, галогенове випромінювання).

Чи довго зберігаються результати відбілювання ?

Зберегти результат процедури «відбілювання» як можна більш довгий час — це ваша відповідальність! Лікар лише може допомогти в цьому порадою, грамотним підбором дієти (з точки зору фарбувальних агентів), своєчасним професійним чищенням. Доктор правильно вибере засоби для індивідуального догляду за зубами, а для збереження їхньої білизни підбере раціональні набори і дозування для підтримуючого домашнього відбілювання.

Чи шкодить відбілювання зубам ?

Ні! Багатолітній досвід, мільйони процедур, що проводяться, а також багато чисельних досліджень та клінічних випробувань доводять, що відбілювання зубів безпечне для твердих тканин зубів і слизової оболонки порожнини рота. Сучасні методики дозволяють отримувати гідні результати, не причиняючи шкоди здоров’ю пацієнта!

 


 

Статтю підготувала лікар - стоматолог Омельченко Анна Валентинівна.

Орієнтовна вартість лікування

Естетична стоматологія

професійна гігієна порожнини рота з метою профілактики від 960
відбілювання зубів офісне від 615
відбілювання зубів домашнє від 1 100
лікування без бор-машини 270
художня реставрація зуба від 3 065 до 3 680
керамічні вкладки, накладки від 8 500
вініри від 8 500

Консультація і первинний огляд

первинний огляд та консультація 290
ортодонтична консультація 300
консультація імплантолога 385

Променева діагностика

внутрішньоротовий 115
панорамний знімок 575
панорамний знімок (діти до 14 років) 575
комп'ютерна томографія 1/2 щелепи (3D) від 864 до 1040

Анестезія

анестезія (провідникова, інфільтраційна) 275
медикаментозний сон (30 хв) 1945

Увага! Представлений Прейскурант послуг є скороченим, вартість лікування в кожному випадку розраховується лікарем і обговорюється з пацієнтом, в залежності від складності клінічної ситуації і запропонованих методів лікування.

Питання та відповіді