Брекет-системи

Металеві чи естетичні (сапфірові, керамічні , пластикові)?

Насправді, провідні виробники ортодонтичної продукції випускають одні і ті ж моделі брекет-систем, виконані в різних матеріалах. Тобто інформація, закладена в брекеті, буде абсолютно ідентична. АЛЕ!

1. Враховуючи фізичні властивості різних матеріалів потрібно сказати, що метал як стабільніша і міцніша структури з кристалічною решіткою точніше відповідає заявленим цифрам без погрішностей. Справедливості заради відмітимо, йдеться про долі сотих міліметра, так що основним критерієм в даному випадку буде: наскільки для вас важлива естетика?

2. Пластикові брекети мають пористу поверхню, тому в процесі лікування вони змінюють колір, і ви не можете розраховувати на абсолютну прозорість до закінчення лікування. Кераміка і штучний сапфір, який «вирощують» для виробництва брекетів, має цілісну структуру, тому в процесі лікування кольоростабільні. Метал має абсолютно гладку відполіровану поверхню, тому чищення під час ортодонтичного лікування буде дещо простіше.

3. Тривалість лікування металевими брекетами буде декілька коротше, оскільки мінімальне тертя між дугою і пазом брекета забезпечує коротші терміни лікування.
 

Традиційні чи безлігатурні (самолігуючі)?

Безлігатурні(самолігуючі) системи з’явилися відносно нещодавно, але активно завойовують ортодонтичний ринок. Що ж відрізняє їх від традиційних?

1. Конструкція брекета передбачає дуже низьке тертя в пазі, в наслідок цього тривалість лікування з використанням самолігатурних систем менша, ніж з традиційними.

2.Зменшення дискомфорту і хворобливих відчуттів для пацієнта під час лікування у зв’язку з використанням слабких сил.

3. Зниження числа візитів (в середньому потрібно 7-10 візитів на все лікування) і збільшення інтервалів між візитами (відвідувати ортодонта необхідно 1 раз в 8-10 тижнів).

4. Чудовий естетичний результат лікування.


Вестибулярні або лінгвальні ?

 

Основна перевага лінгвальних брекетів – це їхня абсолютна естетичність, тобто непомітність для оточуючих. В останньому, якщо ви вибираєте лікування лінгвальною брекет-системою, слід пам’ятати:

1. Лікування лінгвальними брекетами, як правило, продовжується довше, ніж вестибулярними.
2. Технологія виготовлення і використання додаткових апаратів і пристосувань робить лікування на порядок дорожче за вестибулярні системи.
3. Період адаптації проходить складніше, оскільки брекети фіксуються на ті поверхні зубів, з якими контактує язик у момент формування звуків.
4. Дотримувати гігієну дещо складніше, оскільки контролювати чищення вам доведеться, використовуючи дзеркало.

 


Ортодонтія як альтернатива пластичній хірургії.

Сьогодні невірно буде сприйняття ортодонтію як «спосіб вирівнювання зубів». Можливості ортодонтичного лікування набагато ширші. Якщо Ви хочете виправити асиметрію обличчя, зменшити вираженість носогубних складок, збільшити і підвести верхню губу, згладити складку підборіддя – в першу чергу запишіться на прийом до стоматолога. Можливо, Вам не доведеться удаватися до допомоги пластичного хірурга для того, щоб придбати достеменні, дані природою пропорції.

Виражені носогубні складки з’являються у пацієнтів при зниженні прикусу. У випадку, якщо це обумовлено патологічною стертістю зубів, необхідне раціональне протезування зубів. Зниження висоти прикусу може відбуватися і при неправильному положенні нормальних за розмірами зубів. У такому разі висота нижньої третини обличчя зменшується, і м’які тканини утворюють складки.

Асиметрія обличчя, якщо вона не обумовлена травмою, новоутвореннями з’являється при зсуві нижньої щелепи. Пластична хірургія, звичайно, виправить зовнішній вигляд, але вихідна проблема з скронево -нижньощелепним суглобом пацієнта не зникне. Результат подібного лікування нестабільний, і часто непрогнозований. Ортодонтичне лікування направлене на усунення первинної проблеми, що стала причиною зовнішніх деформацій.

Тонка верхня губа з великою вірогідністю може бути наслідком неправильного положення верхніх передніх зубів. Змінивши положення їх у просторі, ми отримуємо природну підтримку для губи. Без хірургії! Без ін’єкцій!

Звичайно, для досягнення результату повинна працювати команда фахівців: ортодонт, хірург, гнатолог, ортопед, пародонтолог. Для прогнозування кінцевого результату важлива ретельна діагностика: панорамний знімок, цефалометрія, функціональна діагностика в артикуляторі. Якщо Вам запропонували пройти ряд додаткових обстежень, значить, до вашого лікування відносяться професійно. Неможливо добитися успіху, не виявивши причин появи деформацій.

З ЯКОГО ВІКУ МОЖНА ВСТАНОВЛЮВАТИ БРЕКЕТИ?

 1. Ортодонти рекомендують, ставити брекети не раніше, 12-15 років, а саме, коли молочний прикус переходить в постійний. Брекети впливають на м'язи обличчя і кісткову тканину.
 2. Необхідно, щоб ортодонт зробив діагностику, що стосується особливостей розвитку щелепи.
 3. Як правило, до 10 років дітям призначають пластинки і трейнери, вони значно спростять подальше лікування.
 4. Я рекомендую, вам записатися на консультацію до лікаря ортодонта…

ЧИ ПСУЮТЬСЯ ЗУБИ ВІД БРЕКЕТІВ?

 1. Виправлення прикусу - досить тривалий і складний процес, який, як і будь-яке втручання, має свої плюси і мінуси.
 2. Як правило, при дотриманні всіх рекомендацій спеціаліста весь курс проходить без ускладнень.
 3. Перед фіксацією систем лікар докладно розповість, які симптоми можуть проявитися в період виправлення прикусу.
 4. Також під час лікування брекетами ускладнена гігієна ротової порожнини, тому буде потрібно регулярно і вчасно відвідувати гігієніста. Це дозволить зберегти емаль зубів неушкодженою.
 5. Необхідно виконувати всі рекомендації лікаря для ефективної корекції зубів. В такому випадку брекети не будуть викликати дискомфорт.

ЧИ Є БРЕКЕТИ, ЯКИХ НЕ ПОМІТНО?

 1. В ортодонтії існує лінгвальна техніка. Брекети ставлять з внутрішньої сторони зубів.
 2. Але не у всіх випадках можливо лікування такими системами.
 3. Існують малопомітні брекети.
 4. Більш детальну інформацію ви зможете отримати на консультації у лікаря.
 5. Я рекомендую, вам записатися на прийом до лікаря ортодонта …

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА БРЕКЕТ - СИСТЕМОЮ?

 1. Підтримка брекетів в належному стані і догляд за зубами передбачає дотримання декількох простих правил, які згодом увійдуть до звички. Ортодонт докладно розповість про всі нюанси в період носіння систем і пояснить, як правильно стежити за апаратами.

  Розглянемо основні рекомендації щодо установки брекетів, які дозволять зробити період виправлення прикусу комфортним і сприятливим.

  Одне з найважливіших вимог, яке необхідно пам'ятати при догляді за брекетами - це більш ретельна гігієна ротової порожнини, в порівнянні з тим часом, коли ви не носили брекети. Ваш ортодонт, враховуючи особливості організму, розробить для вас персональну гігієнічну програму і порекомендує засоби по догляду за брекетами. Догляд за брекетами насамперед має на увазі регулярне чищення зубів - після кожного прийому їжі.

  Догляд за брекетами здійснюється за допомогою особливого набору засобів, в який входять:

  • Спеціальна зубна щітка з V-подібним вирізом на щетині для чищення зубного ряду, на який встановлені брекети.
  • Особливі йоржики у вигляді конуса, відмінно очищають поверхню, а також область між яснами і кільцем брекета. Йоржик складається з ручки і декількох змінних насадок, які змінюються в міру зносу.
  • Спеціальні зубні нитки (суперфлоси), що мають особливий жорсткий наконечник, який дозволяє вставляти нитку в проміжок між зубами над дугою брекет-системи.
  • Зубну пасту для догляду за зубами під час носіння брекетів ви можете вибрати самостійно, хоча краще буде довіритися раді ортодонта.
  • Крім того - для гігієни порожнини рота ортодонт порекомендує вам ополіскувач, яким потрібно буде полоскати рот кілька разів на день. Подібні ополіскувачі часто містять речовину триклозан, яке заважає поширенню бактерій на поверхні зубів.

  Рекомендується обмежити прийом жорсткої, липкою, солодкої, що тягнеться їжі, яка здатна не тільки нашкодити зубам, але і пошкодити елементи брекет-системи (привести до відклеювання брекета, окислення металевих частин брекетів, поломки елементів брекет-системи)

  Крім дотримання даних заходів по догляду за брекетами, протягом усього лікування вам буде необхідно регулярно відвідувати стоматологічну клініку для проведення професійного чищення зубів, так як в деякі важкодоступні місця ротової порожнини важко дістатися, навіть за допомогою спеціальних засобів по догляду за брекетами.

ПРАВИЛА ЧИЩЕННЯ БРЕКЕТІВ

Фахівці перераховують такі правила чищення зубів з брекет-системами:

 • Для початку потрібно наявність зубної щітки і пасти. Якщо у пацієнта в порожнині рота є складні знімні елементи, їх необхідно попередньо зняти. Далі слід прополоскати ротову порожнину чистою водою і почати чистку зубів. Важливо видалити наліт і забруднення з брекетів і зубного ряду, обережно використовуючи щітку.
 • Чистка кожного зуба повинна тривати близько 10 секунд з кожної зі сторін. Максимальну увагу слід приділяти міжзубним проміжкам. Необхідно провести ретельне очищення кронштейнів і брекетів, дуги системи, де скупчується чимало забруднень. Щітка для брекетів видаляє близько 80% патогенної мікрофлори.
 • Після цього проводиться очищення проміжків між брекетами і зубами за допомогою спеціального йоржика. За допомогою зворотно-поступальних рухів легко видаляються забруднення і зубний наліт, недоступні для звичайної зубної щітки.
 • Використовуйте іригатор (спеціальний зрошувач для важкодоступних зон порожнини рота), що сприяє розм'якшенню і виштовхування забруднень. За допомогою іригатора слід виконувати обробку брекетів і зубного ряду протягом декількох хвилин.
 • На завершення чистки зубів з брекетами використовуйте суперфлос (особливу зубну нитку), при необхідності скористайтеся йоржиком.
 • Ретельно прополощіть ротову порожнину за допомогою спеціального ополіскувача, потім промийте рот проточною водою.

Ортодонтія - вирівнювання зубних рядів

Орієнтовна вартість лікування

металева брекет-система (1 щелепа) від 9500.00
єстетична брекет-системи (сапфірова/керамічна) (1 щелепа) від 24600.00

Увага! Представлений Прейскурант послуг є скороченим. Вартість лікування розраховується індивідуально, відповідно до погодженого плану лікування, з урахуванням Ваших побажань та виходячи з клінічної ситуації.
Докладніше про переваги кожної системи, лікар розповість під час консультації.

Брекет-системи