Тотальне протезування

Тотальне протезування – це протезування ( відновлення або видозміна) усіх зубів верхньої та нижньої щелеп штучними коронками, вінірами, люмінірами.

Докладніше

Тотальне протезування можна умовно поділити на дві великі групи:

 • Естетичне;
 • Функціональне.

Метою естетичного тотального протезування є зміна кольору та форми власних зубів, навіть якщо цілісність і функція зубів не порушена. Ініціатором естетичного протезування завжди виступає пацієнт.

Покази до функціонального тотального протезування визначає лікар на основі проведених діагностичних заходів. Показами до такого протезування можуть бути:

 • патологічне стирання зубів (важкі форми);
 • значна частина зубів верхньої та нижньої щелеп зруйновані карієсом;
 • захворювання скронево-нижньощелепового суглобу;
 • повна відсутність зубів верхньої та нижньої щелеп (тотальне протезування на імплантатах).

Етапи проведення тотального протезування розглянемо за допомогою таблиці:

 1. Збір діагностичних даних.Даний етап являється відправною точкою у тотальному відновленні зубних рядів. Складається він з аналізу рентгенівських знімків, стану прикусу в цілому та окремих зубів на гіпсових моделях щелеп, що були виготовлені заздалегідь.
 2. Складання плану лікування.Проводиться детальний опис маніпуляцій які будуть проводитись протягом всього лікування з вказанням конкретних зубів, термінів і дат проведення цих маніпуляцій. Тобто ми утворюємо алгоритм дій яких неухильно потрібно дотримуватись. Як правило, планів лікування може бути декілька і всі вони демонструються пацієнтові, після чого обирається один – оптимальний.
 3. Цифрові та фізичні моделі майбутніх відновлених зубних рядів. Ми живемо в епоху цифрових технологій і стоматологія також зазнала їхнього прогресивного впливу. Маючи в арсеналі сучасне цифрове обладнання, ми маємо можливість презентувати нашим пацієнтам зовнішній вигляд зубів і посмішки після завершення лікування ще до його початку, що робить цей процес прогнозованим і вселяє пацієнтам впевненість у правильності вибору клініки і лікаря.
 4. Хірургічна підготовка порожнини рота.На даному етапі проводиться видалення зруйнованих зубів, коренів, зубів мудрості, проведення кісткової пластики та встановлення дентальних імплантатів.
 5. Терапевтична підготовка.Включає в себе лікування карієсу зубів, гострих та хронічних запальних процесів ясен та кісткової тканини.
 6. Ортодонтична підготовка.Потреба в ортодонтичній корекції зубних рядів виникає у разі наявності виражених зміщень зубів та зубних рядів які неможливо відкоригувати іншими методами лікування. Це етап який пов'язаний з використанням брекетів, елайнерів, знімних пластинок з метою переміщення зубів.
 7. І нарешті, заключний етап – повне (тотальне) протезування зубів верхньої і нижньої щелепи.Не даному етапі проводиться їх фіксація на постійний цемент.

Орієнтовна вартість лікування

Вартість лікування розраховується індивідуально, відповідно до погодженого з Вами Плану лікування, з урахуванням Ваших побажань та виходячи з клінічної ситуації.

Тотальне протезування