Лікування зубівІснують безліч думок з приводу того чи потрібно лікувати молочні зуби. Але правильною є думка, що молочні зуби лікувати потрібно – і це вірно, адже нелікований  карієс є причиною розвитку ускладнень у вигляді пульпіту (запалення нерва). Нелікований  пульпіт, в свою чергу, призводить до періодонтиту (запалення кісткової тканини навколо зуба). Крім того, при запаленні може залучатися зачаток постійно зуба, що призводить до проблем із постійними зубами в подальшому. Запальні процеси в організмі дитини протікають набагато швидше. Це пов'язано з особливостями анатомічної будови зубо-щелепної системи дітей. Так що карієс переходить в пульпіт, а потім і в періодонтит дуже швидко. Іноді для цього достатньо кількох тижнів, днів, або навіть годин.

 Дуже велике значення має загальний стан здоров'я дитини. Найчастіше при зниженні імунітету або на фоні загальних захворювань спостерігається загострення хронічних процесів в зубо-щелепній ділянці. Так що є сенс лікувати карієс, а не чекати, поки проявляться його ускладнення.

Для того, щоб своєчасно  виявити проблеми з зубами – рекомендуємо не пропускати профілактичні огляди у дитячого стоматолога .

Орієнтовна вартість лікування

Дитяча стоматологія

первинний огляд та консультація дитячого стоматолога 360
урок гігієни 350
професійна гігієна порожнини рота 650
ремінералізующая терапія всіх зубів 650
закриття фісур постійного зуба герметиком 660
анестезія 205
лікування без бор машини 270
пломбування молочного зуба (карієс) від 335 до 567
пломбування молочного зуба (після ендодонтичного лікування) 567
ампутаційний метод лікування пульпіту 620
лікування кореневих каналів від 365 до 495
пломбування кореневих каналів від 375 до 495
видалення молочних зубів (без анестезії) від 335 до 500

Увага! Представлений Прейскурант послуг є скороченим, вартість лікування в кожному випадку розраховується лікарем і обговорюється з пацієнтом, в залежності від складності клінічної ситуації і запропонованих методів лікування.

Питання та відповіді

 • Як підготувати дитину до прийому у стоматолога

  У зовсім маленьких дітей знижений рівень страху, тому чим раніше батьки відведуть своє чадо до стоматолога, тим краще.

  1) З 6-7 місяців починайте чистити малюкові зуби. Дитина, привчена до гігієни порожнини рота, з великою ймовірністю дозволить стоматологу оглянути його зуби.

  2) Найкраще розділити знайомство зі стоматологом на 3 відвідування:

  - перший візит ознайомлювальний. Це буде екскурсія і знайомство з лікарем.

  - другий візит показовий. Покажемо, як працюють інструменти і чому шумить пилосос, як обертається щіточка, який маленький бор і т.д. Проведемо чистку зубів.

  - третій візит - початок лікування. . Найкраще вибирати для цього маленьку, нескладну процедуру. Щоб дитині було комфортно і невтомливо.

  3) Ні в якому разі не можна вживати слова «НЕ БІЙСЯ», «НЕ СТРАШНО» і т.д. Не хвилюйтеся самі і не показуйте дитині страх.

  4) Підготуйте дитину - пограйте в стоматолога, порахуйте зубки, подивіться на них в дзеркало і НІКОЛИ НЕ ЛЯКАЙТЕ дитини дитячим стоматологом!

 • В якому віці найкраще познайомити дитину зі стоматологом?

  Перше знайомство дитини зі стоматологом має відбутися одразу ж після прорізування першого зуба. Надалі мінімум раз на 3 місяці бажано відвідувати стоматолога, це допоможе своєчасно виявити проблеми з зубами і уникнути їх ускладнень. Це називається «профілактичний огляд». Таким чином дитина поступово адаптується до прийому і якщо в подальшому буде необхідність лікування, дитина буде спокійно ставитися до походу в стоматологічну клініку.

  У якому віці має бути перший візит до стоматолога?

  Чим раніше виявлено, усунуто або ослаблено фактори ризику, тим менше ймовірність розвитку карієсу і його ускладнень у вашого малюка. Перший візит до стоматолога має бути у віці 6-12 місяців, але не пізніше 6 місяців після прорізування першого зуба.

 • Підготовка дитини до першого прийому у стоматолога

  Перш за все зверніться в клініку і обговоріть зі стоматологом як буде проходити цей візит. Швидше за все, це буде просто екскурсія і знайомство з лікарем. Напевно вашого сина зацікавлять всякі інструменти, які називаються як татові домашні інструменти, а вашу дочку м'які іграшки, гарні костюми.

  Потрібно розуміти, що дитина народжується без страху перед зубним лікарем. Уявіть, наскільки легше буде йому жити далі, якщо його цей страх не торкнеться. Це завдання сучасної дитячої стоматології, а головне - дбайливих батьків. Ні в якому разі не можна вживати перед прийомом слова «не БОЛЯЧЕ», «не СТРАШНО» і т.д. Дитина вже підозріло поставиться до цього. Записуючись на прийом, вибирайте такий час, коли ваша дитина зазвичай знаходиться в хорошому настрої - після сну та їжі. Підготуйте дитину - пограйте в зубного лікаря, порахуйте зубки, подивіться на них в дзеркало і ніколи не лякайте дитину дитячим стоматологом!

  Приблизно знаючи на власному досвіді, що відбуватиметься, розкажіть про це дитині зрозумілими для неї термінами. Згадайте, в кабінеті є крісло, яке регулюється по висоті, чим це не атракціон ?! Не перетворюйте візит до дитячого стоматолога в головну подію тижня! Краще, щоб після візиту ви йшли ще кудись, по звичайних справ. Подумайте самі, як було б добре, якщо б візити до стоматолога були б і для вас буденною процедурою, не викликали бурю емоцій і не вимагали моральної підготовки протягом тижня. Цим ви дуже допоможете вашій дитині в майбутньому. Намагайтеся стежити за тим, що може дитина від вас почути про зуби, стоматолога, та й взагалі про лікарів.

 • Як підготувати дитину до довготривалого лікування?

  При ускладнених формах захворювань зубів кількість походів до стоматолога не обмежується 1-2 відвідинами. З огляду на непосидючість дітей, дуже складно за один прийом зробити великий обсяг роботи. А іноді навіть необхідно розділяти лікування 1 зуба на 3-4 відвідування

  Щоб уникнути негативу з боку дитини, її потрібно готувати до прийому. Малюкові потрібно пояснити важливість майбутньої процедури. Як показує практика, дуже добре діє заохочення або ж навпаки заборона будь-яких заходів. Кому, як не батькам знати, чого дитина найбільше хоче. Так що все в ваших руках, батьки!

 • Терміни прорізування молочних і постійних зубів?

  Поява зубів в організмі людини-це процес, який починається ще на етапі внутрішньоутробного розвитку. На 1-2 триместрі вагітності у вашої дитини вже починають формуватися зачатки зубів.

  В 2-3 триместрі у малюка вже з'являються зачатки постійних зубів.

  Прорізуватися молочні зуби починають вже на 4-6 місяці. Спочатку з'являються передні нижні різці, потім два верхніх різця. До 2-2,5 років у дитини має прорізатися 20 зубів. Що стосується постійних зубів, перший зуб який прорізується - це перший моляр (6-ий зуб). Наступні - різці, зміна яких проходить у віці 6-7 років. Ікла, і молочні моляри в індивідуальному порядку змінюються у віці 9-12 років.

  Але послідовність прорізування зубів це індивідуальна особливість.

  На період зміни зубів впливає безліч факторів.

  Основним же фактором є спадковість і загальне здоров'я дитини.

  Крім цього у дівчаток через випередження розвитку прорізування і зміна молочних зубів відбувається дещо раніше, ніж у хлопчиків

  Так само мають значення гігієна порожнини рота, фізіологія, соціальні фактори, етнічні особливості і багато іншого.

 • Особливості будови молочних зубів

  Тимчасові (молочні ) і постійні зуби мають схожу будову . У молочних зубів з часом корінь розсмоктується , а на його місці виростає постійний корінний зуб. Але закінчується період зростання зуба і формування коренів до 12-13 років . Тому методи лікування молочних і постійних зубів різні.

  Розмір коронки молочного зуба менше, хоча за формою вони схожі. Значно менше і товщина шарів емалі та дентину . Низька мінералізація емалі сприяє швидкому розвитку карієсу. Крім того молочні зуби мають великий обсяг пульпи і широкі кореневі канали , у зв’язку з чим мікроорганізми легко проникають в пульпу , що в свою чергу викликає такі захворювання , як пульпіт і періодонтит .

  Відповідно пломбувальні матеріали також різні. Молочні зуби потрібно обов’язково зберігати, оскільки вони беруть участь в подрібненні їжі, сприяють зростанню щелепи і утримують місце для корінного зуба.

 • Ознаки прорізання зубів

  • Рясне слиновиділення: під час прорізування зубів слина виділяється так рясно, що батьки просто не встигають її витирати.
  • Висип: через подразнення від слини навколо рота і на підборідді у малюка виникає почервоніння та висипи. Щоб зменшити ці прояви, необхідно акуратно видаляти надлишки слини сухою серветкою і змащувати роздратовану шкіру зволожуючим кремом.
  • Підвищена температура: часто зуби у дітей до року прорізаються з підвищенням температури через запалення ясен. Зазвичай температура не перевищує 38,5 C, більш висока температура може бути наслідком інфекції, не пов’язаної з прорізуванням зубів.
  • Втрата апетиту: багато малюків відмовляються від їжі, коли у них ріжуться зубки. Не варто годувати їх насильно, краще запропонувати дитині легкі закуски (фрукти, печиво) і забезпечити його достатньою кількістю питва.
  • Дратівливість і поганий сон: зуби у дітей до року доставляють багато неприємних моментів через больові відчуття, тому малюк може часто прокидатися ночами і бути більш примхливим, ніж зазвичай.
  • Діарея є реакцією на запалення ясен і надмірне слиновиділення і проходить відразу після того, як зубки проріжуться.
  • Чухаються ясна: дискомфорт через те, що гострі краї зубів при прорізуванні травмують ясен, призводить до того, що малюк постійно щось гризе. Можна запропонувати йому прохолодну м’яку їжу або спеціальну іграшку з охолоджуючим гелем всередині. Також можна помасажувати ясна дитини своїм пальцем.
 • Скільки повинно бути молочних зубів у дитини?

  Скільки молочних зубів має бути в той чи інший період - сказати дуже складно, адже прорізування молочних (змінних) зубів відбувається у багатьох дітей досить індивідуально, «не за планом». Сильно хвилюватись з цього приводу, як правило, не варто (зрозуміло, завжди краще проконсультуватися з фахівцем). До 2,5-3 років життя у дитини має закінчитися прорізування молочних зубів. А всього їх має бути 20.

 • Як допомогти малюкові в період прорізування зубів?

  • 1. Найголовніше - це підвищена увага і турбота про дитину, адже йому зараз дуже важко.
  • 2. Щоб полегшити свербіж в яснах, дайте малюкові спеціальний прорізувач, бажано з гелем всередині, попередньо охолодивши його в холодильнику.
  • 3. Знизити больові відчуття і свербіж допоможуть спеціальні гелі: камістад, калгель, дентинокс. За допомогою у виборі краще проконсультуватися з педіатром.
  • 4. Важливо стежити за станом здоров'я дитини та її температурою. При підвищенні температури вище 38С необхідно дати дитяче жарознижуюче, у відповідності з інструкцією, попередньо проконсультувавшись з педіатром.
 • Коли батькам потрібно насторожуватися?

  Батьків має насторожити наступне:
  • . Порушення черговості прорізування зубів.
  • . Відсутність того чи іншого зуба.
  • . Прорізування зубів поза дугою зубного ряду.
  • . Неправильне формування самого зуба.
  • . Прорізування зубів ще до народження.

  Перераховані ситуації можуть бути наслідком патологічних процесів в організмі малюка і вимагають консультації лікаря-педіатра. Неприємностями, цілком зрозумілими при появі зубів, є:

  • капризи;
  • слинотеча;
  • формування шкідливих звичок, наприклад, смоктання пальців;
  • зниження апетиту;
  • порушитися ритм сну і бадьорості через постійне свербіння ясен.
 • Що таке фісури? І навіщо їх герметизувати?

  Будова жувальної поверхні постійних зубів є досить складною, з великою кількістю складок і, заглиблень, мікроскопічних пір емалі.

  Фіссури на жувальній поверхні можуть мати різну анатомічну будову. Виділяють відкриті або V-подібні фісури , вузькі, грушоподібні, які майже досягають дентину-емалевого з'єднання. На цих ділянках ризик виникнення карієсу дуже великий, тому що емаль зуба після прорізування не така міцна, як у дорослих. Тому ми радимо проводити процедуру герметизації фісур, яка дозволить знизити ймовірність розвитку карієсу в постійних зубах.

  Дану процедуру проводять за допомогою спеціальних «герметиків», які щільно запечатують і насичують емаль фтором і не дають карієсу розвиватися в цих ділянках . Герметизацію проводять протягом 6 місяців з моменту прорізування постійного зуба.

 • Що таке сріблення і чи потрібне воно?

  Метод сріблення або «Імпрегнаціонний метод» лікування карієсу один з поширених методів профілактики радянської стоматології. Суть методу полягає в тому, що на емаль зуба наносять розчин «Нітрату срібла», який формує захисну плівку на поверхні зуба і блокує бактеріальні клітини.

  Більшість стоматологів справедливо вважає, що сріблення зубів дітям варто застосовувати тільки в тому випадку, коли стоматологічна клініка не оснащена сучасним обладнанням і технологіями.

  Справа в тому, що сріблення ефективно тільки при поверхневому карієсі. Якщо ж карієс вже проник всередину зуба, сріблення не зможе допомогти, так як карієс буде продовжувати руйнувати його зсередини. Інший недолік цього методу в його неестетичності: срібло поступово починає чорніти, і дуже скоро дитина починає комплексувати через свою посмішки.

  Сучасна медицина розробила безліч альтернативних методів запобігання розвитку карієсу, які проводяться в нашій клініці. Тому не дивно, що багато стоматологічних клінік відмовилися від сріблення молочних зубів.

 • Чому у малечі так часто виникає карієс і як цьому запобігти?

  Дитячі зуби мають ряд суттєвих відмінностей від зубів дорослих. І молочні зуби у дітей - молоді, новенькі, їх емаль ще не сформована (їй для цього потрібно близько 3-х років). Тому дитячі зуби дуже вразливі, карієс у дітей протікає стрімко і малопомітно для неозброєного ока. Досить швидко карієс ускладнюється, переходить в більш серйозну і болісну стадію - пульпіт.

  - Батьки рідко отримують правильну інформацію про те, як треба доглядати за першими зубками малюка. Через неправильну гігієну порожнини рота, похибки в харчуванні і - в деяких випадках - вродженої слабкості емалі, карієс розвивається вже в самому ранньому віці, на перших роках життя дитини.

  - Необхідно розпочинати профілактику захворювань порожнини рота з появою першого молочного зуба. Протирати зубки і ясна перед сном спеціальними серветочками, відучать від нічного годування або пиття рідини з вмістом цукру, привчати до правильного чищення зубів, регулярно відвідувати дитячого стоматолога для профілактичного огляду, професійного чищення зубів і проведення необхідних заходів по зміцненню емалі зубів.

 • Як зняти страх перед лікуванням зубів у дитини?

  Важливо зробити так, щоб дитина вважала само собою зрозумілою необхідність відвідування лікаря. Ви можете в великій мірі посприяти цьому. А для цього:

  • Ніколи не використовуйте стоматолога як пугало, щоб, наприклад, змусити дитину чистити зуби.
  • Не згадуйте ні про які неприємні сторони вашого досвіду спілкування зі стоматологами або про яку-небудь надто вже емоційно-забарвлену ситуацію з цього ж досвіду, в яку ви колись потрапили. Такі розповіді відлякують дитину.
  • Якщо Ви самі дуже полохливі і не можете добре приховати це від дитини, відправте його на прийом до стоматолога з будь-ким іншим.
  • Коли дитині виповниться три роки, йдіть до дитячого стоматолога - знайомиться. Однак це відвідування не повинно супроводжуватися будь-якими лікувальними процедурами. Це відвідування повинно бути недовгим і виключає можливість будь-яких страхітливих для дитини вражень. Тому стоматолог, створить обстановку, що виключає виникнення страху у дитини. Доктор поговорить з дитиною, покаже йому інструменти і пояснить, що він ними робить, ознайомить з роботою пилососів і щекотух (немає в дитячому кабінеті «бор машин»).
 • Як правильно підготувати дитину до лікування зубів?

  Візит дитини на лікування до дитячого стоматолога - захід дуже відповідальний. Він виправдано викликає у батьків багато хвилювань. Звичайно ж, постає питання про те, як правильно підготувати дитину і що зробити для того, щоб він якомога легше і спокійніше переніс цю процедуру.

  Пам'ятайте, дитина народжується без страху перед зубним лікарем!

  Не наганяйте його у дитини заздалегідь. Прояв вголос переживань, батьківський погляд повний тривоги, викликає у малюка паніку. Він починає думати, що якщо мама або тато з таким страхом ведуть його лікуватися, значить, попереду на нього чекає щось жахливе. Паніка переростає в некеровану поведінку, і сеанс лікування може нанести дитині незабутню психічну травму. Не кажучи вже про те, що і якість лікування під час неспокійної поведінки може знизитися.

  Наше завдання - провести якісне лікування, встановивши дружні стосунки. І найкращий помічник синові або дочці - ваша підтримка, ваше батьківське тепло і спокій.

 • Навіщо стоматологу знати як протікала вагітність?

  Завжди, коли батьки приводять своїх дітей до стоматолога лікувати зуби, лікар задає масу, здавалося б, непотрібних питань матері дитини. Найчастіше його цікавить, як протікала вагітність, чи були токсикози, чи приймала мама під час вагітності лікарські препарати і які. І ще багато інших «дивних» питань. Навіщо лікар запитує про це і чому відповіді на питання важливі для нього? Для початку треба усвідомити, що маленька дитина народжується вже з зубками. «Як? - запитаєте ви, - Адже в роті у нього немає ніяких зубів!» І Ви будете абсолютно праві - в роті зубів немає. Так де ж ці зуби, якщо в роті їх немає? Відповідь проста - вони знаходяться в щелепі і чекають свого часу, щоб прорізатися. Тобто, поки дитина перебувала в животі у мами, у нього росли і формувалися зуби. Перші зачатки зубів з'являються у дитини вже через 7 тижнів після зачаття. А під час вагітності формуються всі зачатки молочних зубів, яких 20, і ще 16 зачатків постійних зубів. Так що те, як протікала вагітність, впливає не тільки на стан молочних зубів, але може позначитися і на постійних зубах.

  Порушення формування зубів, що виникли в період внутрішньоутробного розвитку, можуть проявлятися у вигляді недостатньої мінералізації тканин зуба (емаль стає нещільною і менш стійкою до впливу кислот, що виробляються мікроорганізмами; така емаль потребує спеціального догляду і вимагає особливого підходу в лікуванні). Ще одним варіантом порушення формування зуба може бути дуже тонка емаль або відсутність її взагалі. В зубах з ослабленими (неповноцінними) твердими тканинами, патологічні процеси розвиваються швидше і частіше зустрічається ускладнений карієс. Тому анамнез матері дуже важливий для стоматолога. Володіючи повною інформацією, лікар складе план і вибере тактику лікування, які будуть найбільш підходящими для вашої дитини.

 • Хибні уявлення про молочні зуби

  Помилка №1: «У молочних зубах немає нервів»

  «В молочних зубах немає нервів». На жаль, це не так. Нерви в молочних зубах є. І точно так само, як і в постійних зубах судинно-нервовий пучок (пульпа) заходить через верхівки коренів в канали зуба, яких може бути не один і не два, а три або навіть більше, і проходить по ним в порожнину зуба.

  Помилка: №2: «Нерв в молочному зубі пов'язаний з постійним зубом. І якщо видалити нерв, то постійний буде без нерва»

  На цей раз, на щастя, це не так. Молочні та постійні зуби абсолютно незалежні один від одного і кожен з них має свій власний нерв. Тому не варто боятися видаляти нерв в молочному зубі (депульпувати молочні зуби) мотивуючи свій страх тим, що постійний після цього теж буде без нерва. Новий «дорослий» зуб прорізатиметься цілим і неушкодженим з живим нервом всередині. А ось якщо молочний не лікувати і запалення проникне через канали в кістку, то тоді зачаток постійного зуба може загинути і новий «дорослий» зуб НЕ проріжеться взагалі.

  Помилка: №3: «Молочні зуби не потрібно лікувати, вони ж все одно випадуть»

  Випасти то випадуть, але в роті ж вони з'явилися не просто так, значить якийсь час вони там все-таки потрібні. Закінчиться цей час в період фізіологічної зміни і для кожного конкретного не тільки зуба, але і дитини (організму), цей період настає в різному віці. А поки фізіологічна зміна не наступила, зуб повинен знаходитися в роті дитини і виконувати свої функції. Це не тільки жування їжі і утворення звуків під час розмови, а й активний вплив на ріст і розвиток щелеп, збереження місця в зубному ряду для постійного зуба.

  Звідси висновок - кожен молочний зуб повинен відслужити свій термін. І якщо в зубі починається патологічний процес, то його потрібно лікувати, щоб зуб зміг виконати свою функцію до кінця, в нашому випадку достояти в зубному ряду до періоду своєї фізіологічної зміни.