Профілактика стоматологічних захворюваннь у дітей

Профілактикою стоматологічних захворювань є професійна гігієна ротової порожнини, герметизація фісур, своєчасне видалення молочних зубів, вирівнювання прикусу.

Докладніше

 • Основною метою профілактики є усунення причин та умов виникнення і розвитку захворювань, а також підвищення стійкості організму до впливу несприятливих факторів навколишнього середовища.

  Найбільш характерною особливістю карієсу зубів у дітей та підлітків є те, що одного разу почавшись, каріозний процес не припиняється і потребує постійного лікування. Відомо, що карієс зубів, у міру залучення в процес пульпи і навколозубних тканин може стати причиною гнійно - запальних захворювань щелепно-лицевої і шийної областей.

  Карієс є найчастішою причиною втрати зубів, що порушує функцію жування, погіршує травлення і призводить до хронічних захворювань шлунка. Як потенційні вогнища інфекції, інтоксикації і сенсибілізації організм, каріозні зуби стоять в одному ряду із захворюваннями мигдалин.

  Основні фактори виникнення карієсу :

  - Мікрофлора порожнини рота;

  - Характер і режим харчування, вміст фтору у воді ;

  - Кількість і якість слиновиділення ;

  - Загальний стан організму;

  - Екстремальні дії на організм .

  Всі перераховані вище фактори, які відіграють важливу роль у виникненні карієсу , були названі карієсогенними і поділені на загальні і місцеві.

  Загальні фактори :

  • Неповноцінна дієта і питна вода.
  • Соматичні захворювання , зрушення у функціональному стані органів і систем в період формування і дозрівання тканин зубів.
  • Екстремальні впливи на організм.
  • Спадковість , обумовить повноцінність структури і хімічний склад тканин зуба.
  • Несприятливий генетичний код .

  Місцеві фактори :

  • Зубна бляшка і зубний наліт , що буяє мікроорганізмами.
  • Порушення складу і властивостей ротової рідини, що є індикатором стану організму в цілому.
  • Вуглеводи, липкі харчові залишки в порожнині рота.
  • Резистентність (стійкість до хімічних подразників) зубних тканин, обумовлена повноцінною структурою і хімічним складом твердих тканин зуба.
  • Відхилення в біохімічному складі твердих тканин зуба і неповноцінна структура твердих -тканин зуба.
  • Стан пульпи зуба.
  • Стан зубощелепної системи в період закладки , розвитку і прорізування зубів.

  Відсутність регулярного догляду за зубами у дітей в період прорізування зубів і формування жувального апарату призводить до того , що на молочних , а потім і на постійних зубах з’являється скупчення зубного нальоту, що покриває певні ділянки зубів і який поступово перетворюється на зубний камінь.

  Наявність зубного нальоту та каменю на поверхні емалі заважає процесу її дозрівання , тому що перешкоджає надходженню в емаль макро - і мікроелементів. Ці корисні компоненти надходять зі слини.

  Гігієна порожнини рота складається з навчання , виконання гігієнічних заходів , контролю за правильністю їх здійснення і включає в себе чистку зубів і полоскання порожнини рота. Для цього використовують спеціальні засоби та предмети гігієни , що дозволяють ефективно очищати порожнину рота від зубних відкладень і залишків їжі.

  Без цих засобів неможливо здійснювати ефективну гігієну порожнини рота.

Що таке фісури? і навіщо їх герметизувати?

Терміни проведення герметизації

Протипокази до герметизації:

Що таке сріблення і чи потрібне воно?

Чому у малечі так часто виникає карієс і як цьому запобігти?

Орієнтовна вартість лікування

герметизація фісур800.00

•Увага! Представлений Прейскурант послуг є скороченим.

Профілактика стоматологічних захворюваннь у дітей