Комп’ютерна томографіяКомп'ютерна томографія - метод неруйнівного пошарового дослідження внутрішньої структури об'єкта, був запропонований в 1972 році Годфрі Хаунсфілда і Алланом Кормаком, відзначеними за цю розробку Нобелівської премії.
Існує три технічні типа комп'ютерних томографів:
1) послідовний;
2) спіральний;
3) конусно-променевий.

Використання в стоматології для дослідження щелепно-лицьової області послідовного і спірального комп'ютерних томографів було невиправдано через дуже велике променеве навантаження на пацієнта:
- при послідовній КТ - 1500 мкЗв,
- при спіральної КТ - 400 мкЗв
Конусно-променева комп'ютерна томографія - це нова технологія, яка прийшла на зміну послідовній спіральній томографії.
Променеве навантаження при цьому виді дослідження становить 40-50 мкЗв - це як при перельоті Київ - Нью-Йорк.


Конусно-променева комп'ютерна томографія це найоптимальніший, інформативний і достовірний метод дослідження в стоматології.

 

Орієнтовна вартість лікування

Променева діагностика

внутрішньоротовий 115
панорамний знімок 575
панорамний знімок (діти до 14 років) 575
комп'ютерна томографія 1/2 щелепи (3D) від 864 до 1040

Консультація і первинний огляд

первинний огляд та консультація 290
ортодонтична консультація 300
консультація імплантолога 385

Питання та відповіді

 • Які переваги комп'ютерної томографії

  Конусно-променева комп'ютерна томографія - це найоптимальніший, інформативний і достовірний метод дослідження в стоматології.
  Переваги:

  При стандартній рентгенографії в результаті виходить єдине площинне зображення тривимірного об'єкту, а при КТ-дослідженні повністю сканується тривимірний об'єкт і лікар отримує 3D-зображення.

  Будь-який звичайний знімок робиться в реальному режимі часу і надалі залишається статичним плоским зображенням. Його можна розглядати в програмі візіографа, але подивитися об'єкт під іншим кутом або в іншій проекції вже неможливо - для цього треба робити новий знімок.

  На противагу цьому, відновлений в пам'яті комп'ютера тривимірний реформат являє собою точну копію всієї сканованою області і, вже у відсутності пацієнта, фахівець може вивчити будь-який його об'єкт під будь-яким кутом, з будь-якого боку, в усіх площинах і на будь-якій глибині.

  Якщо звичайна рентгенограма являє собою суммаційне зображення, при якому всі розташовані послідовно деталі накладаються одна на одну, то комп'ютерна томограма - це зріз тканин об'єкта товщиною від часток міліметра до декількох міліметрів, прокреслений довільно в заданому місці.

  В процесі проведення рентгенологічного обстеження з використанням будь-якого методу зйомки неминуче виникає певне проекційне спотворення об'єкта за величиною або конфігурацією, що може привести до помилок при інтерпретації зображення. При комп'ютерній томографії об'єкт сканується практично «один до одного», що виключає даний вид спотворення в процесі реконструкції тривимірного зображення і отриманні зрізу.

 • Навіщо робити комп'ютерну томографію

  Конусно-променева томографія зубів (КТ зубів) дає можливість лікарю стоматологу:
  • точно визначати кількість, форму і довжину кореневих каналів;
  • виявляти хронічні вогнища внутрішньокісткового запалення, які неможливо виявити при проведенні звичайних методів рентгенодіагностики через сумації зображення;
  • контролювати якість консервативного лікування хронічних запальних процесів;
  • визначити розташування кореневих каналів по відношенню до важливих анатомічних утворень (нижньощелепного каналу, порожнини носа, придаткових пазух носа);
  • точно визначати ступінь атрофії альвеолярного відростка;
  • визначити локалізацію внутрішньокісткового запального процесу, виміряти його розміри;
  • визначити оптимальний доступ під час планування оперативного втручання;
  • планувати операцію дентальної імплантації;
  • визначити точні терміни дентальної імплантації після видалення зубів, шляхом вимірювання щільності кісткової тканини в цікавій для зоні;
  • вивчити анатомічні особливості верхньої щелепи і визначити оптимальний доступ для проведення операції синус-ліфтингу.